خرس‌های قطبی چرچیل (Polar Bears in Churchill)

وقتی به کانادا سفر می‌کنید، شاید مانیتوبا اولین جایی نباشد که بازدید کنید، اما ماجراجوترین گردشگران ممکن است این تصمیم را بگیرند. چرچیل شهر کوچکی است که در شمال استان مانیتوبا، در خلیج هادسون واقع شده است. در اینجاست که می‌توانید تورهایی را رزرو کنید و  به دیدن خرس‌های قطبی در طبیعت بروید. مطمئن باشید چنین تفریحی برای اوقات فراغت را فقط در تعداد انگشت شماری از نقاط دنیا خواهید یافت.

چرچیل به مدت هشت هفته از اکتبر تا نوامبر، که وقت بیدار شدن خرس‌های قطبی از خواب تابستانی است، به محل تجمع این خرس‌ها تبدیل می‌شود. خرس‌های قطبی دور هم جمع می‌شوند و منتظر یخ بستن خلیج هستند. گاهی تعدادشان به 900 هم می‌رسد. دانشمندان، رسانه‌ها و گردشگران نیز برای دیدن این خرس‌ها در چرچیل گرد هم می‌آیند.

در واقع، خرس‌های قطبی چرچیل را به یک قطب گردشگری پر رونق تبدیل کرده‌اند. همچنین فعالیت‌های ماجراجویانه دیگری مانند مناظر خیره‌کننده برای عکاسی، شفق‌های شمالی و به طور کلی کاوش در مسیر سوار بر باگی توندرا، از جمله تفریحات زمستانی این منطقه به حساب می‌آید. تورهای مختلفی وجود دارد که بازدیدکنندگان را با وسیله‌های نقلیه‌ای به نام باگی توندار با ظرفیت 40 نفر، به نزدیکی محل خرس‌های قطبی می‌برند. دیدن این خرس‌ها می‌تواند تجربه‌ای جالب برای مسافران باشد. این سفر در حدود 8 ساعت زمان می‌برد و شبیه به گردش علمی در قطب است.

× سوالی دارید؟