ساختمانهای پارلمان در اتاوا (The Parliament Buildings in Ottawa)

اگر به کاوش در پایتخت کانادا علاقه دارید، با دیدن ساختمان‌های پارلمان می‌توانید خیلی چیزها را در مورد دولت کانادا بیاموزید. مجسمه‌های زیادی در اطراف محوطه پارلمان هیل وجود دارد که می‌توانید اطلاعاتی درباره تاریخ کانادا کسب کنید.

این ساختمان به عنوان قلب سیاسی و فرهنگی شهر، بر فراز تپه پارلمان هیل و جایی که چشم اندازی عالی به رودخانه اتاوا دارد بنا شده است. در حالی که سیاستمداران مشغول رسیدگی به امور کشور هستند، تورهای بازدید از داخل ساختمان پارلمان، هر روز میزبان گردشگران است. فضای اطراف ساختمان پارلمان، محل برگزاری بسیاری از جشن‌های ملی، مثل جشن روز کانادا (CANADA DAY) است که در تاریخ یکم جولای هر سال برگزار می‌شود. این رویداد هر ساله هزاران نفر را که دوست دارند آتش بازی را تماشا کنند، دور هم جمع می‌کند. در تابستان این ساختمان را با رقص نور تزئین می‌کنند و نیاز به گفتن نیست که در ایام کریسمس پارلمان هیل از همه جای شهر درخشان‌تر است

متاسفانه در یک حادثه آتش سوزی در سال 1916، بنای اصلی ساختمان به جز کتابخانه، کاملا از بین رفت. درهای عظیم فلزی، جان کتاب‌ها را نجات دادند.

به طور کلی کارهای زیادی هست که می‌توانید در تابستان و زمستان در اوتاوا انجام دهید. بازار معروف Byward پر از مغازه‌ها و دکه‌های فروش محصولات محلی است. همچنین بارها و رستوران‌های زیادی دارد که هر شب با فعالیت و موسیقی، جان دوباره می‌گیرند. در زمستان، کانال Rideau به بزرگترین پیست اسکیت در جهان تبدیل می‌شود و می‌توانید سرتاسر این مسیر 8 کیلومتری را روی یخ اسکیت کنید. همینطور در طول راه می‌توانید در غرفه‌ها توقف کنید و از غذاهای کانادایی مانند Beavertails (یک دسر خمیر سرخ شده که با شکر و دارچین پوشیده شده است) لذت ببرید.

×