آبشار نیاگارا (Niagara Falls)

به نظر نمی‌رسد کسی تا به حال نام آبشار نیاگارا به گوشش نرسیده باشد. اما آیا می‌دانستید که این آبشار در واقع از مجموعه سه آبشار تشکیل شده است؟ با ما باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

آبشار نیاگارا که در 150 کیلومتری شهر تورنتو واقع شده، بزرگترین آبشار جهان است. آبشار نیاگارا در حدود 10 هزار سال سن دارد. این آبشار از سه آبشار به هم پیوسته تشکیل شده و در مرز آمریکا و کانادا قرار دارد. بزرگترین آنها، آبشار نعل اسب یا Horseshoe Falls در کانادا قرار دارد. ارتفاعش 53 متر و پهنای آن 790 متر است. این آبشار از دوتای دیگر بزرگتر و معمولاً همان چیزی است که مردم به نام آبشار نیاگارا می‌شناسند. اگر کمی مغرضانه صحبت کنیم، زیباترین نیز است! آبشار آمریکایی یا American Falls همانطور که از نامش پیداست، در آمریکا جای دارد و به وسیله گوت آیلند از آبشار نعل اسب جدا شده است. ارتفاع آن به علت وجود صخره‌های زیاد بین 21 تا 30 متر متغیر است و پهنای آن نیز به 320 متر می‌رسد. آبشار سوم به نام نقاب عروس یا Bridal Veil Falls نیز در آمریکا قرار گرفته و جزیره لونا این آبشار را از دو آبشار دیگر جدا می‌کند.

آبشار نیاگارا مراکز تفریحی و سرگرمی زیادی برای بازدیدکنندگان دارد. از جاذبه‌های مانند کارناوال و موزه‌ گرفته تا پارک‌های سرسبز و مسیرهای پیاده‌روی و چشم‌اندازهای زیبا. این آبشار از سمت کانادا دیدنی‌تر است و می‌توانید با رزرو تور قایق سواری این زیبایی را از نزدیک ببینید.

همچنین می‌توانید تورهایی را برای رفتن به تونل‌های پشت آبشار و سکوهای تماشا رزرو کنید. اما فراموش نکنید که برای رفتن به پشت آبشار حتما باید پانچو پلاستیکی بپوشید که خیس نشوید. این آبشار یکی از تماشایی‌ترین منظره‌ها در طبیعت است و اگر به کانادا می‌روید حتماً باید از آن دیدن کنید!

× سوالی دارید؟