برج سی.‌ان (CN Tower)

برج CN یا برج ملی کانادا با ارتفاع 533 متر، به عنوان بلندترین سازه کانادا و دومین برج بلند جهان بعد از برج خلیفه دبی است. تا قبل از ساخت برج دبی، این برج به مدت 31 سال بلندترین برج جهان بود. به همین دلیل آن را در لیست بهترین جاذبه‌های گردشگری تورنتو قرار دادیم. اگر به بالای این برج بروید مناظر شگفت انگیزی منتظر شما هستند. از جمله مسیر ایالات متحده.

برج CN یکی از سمبل‌های کشور کانادا است و عملیات ساخت آن در سال 1973 شروع شد. در سال 1994 کف سازه  بالای برج را با شیشه عوض کردند. به این طبقه، طبقه شیشه‌ای یا GlassFloor  می‌گویند. گردشگران شجاع و علاقمند به ارتفاع می‌توانند بر روی این سطح شیشه‌ای راه بروند. این برج یک عرشه به نام Sky Pod به شما ارائه می‌دهد. اگر از ارتفاع نمی‌ترسید، می‌توانید در Edge Walk به همراه لباس و قلاب‌های ایمنی در لبه برج پیاده‌روی کنید.

غذاهای کلاس بالا با مواد محلی، در رستوران گردان 360 درجه سرو می‌شود؛ که تقریبا هر 70 دقیقه یک دور کامل می‌زند. این رستوران که مناظر متفاوتی از شهر را به گردشگران نشان می‌دهد، یکی دیگر از جاهای دیدنی این برج است. قطعاً این مورد را در برنامه سفر به تورنتو قرار دهید!

× سوالی دارید؟